On the Existence of the Utility Premium for Being Free or the Rational Irrationality

12/15/2010

V průběhu října až prosince 2010 provedl v LEE sérii 4 experimentů Lasha Lanchava v rámci svého studentského projektu "On the Existence of the Utility Premium for Being Free or the Rational Irrationality". Podrobnosti o projektu jsou uvedeny v sekci Studentské práce.

Individual Learning under Assymetric Information and Limited Environment Feedback

12/15/2010

Ve dnech 6. až 9. prosince 2010 proběhla v LEE pod vedením A. Nikolaychuka a M. Zajíčka skupina šesti experimentů v rámci projektu "Individual Learning under Assymetric Information and Limited Environment Feedback". O projektu se lze dočíst podrobněji v sekci Studentské práce.

Návštěva z Albánie

12/10/2010

Dne 9. prosince 2010 navštívila Laboratoř experimentální ekonomie během své návštěvy Prahy delegace z Albánie ve složení Edmond Gjoka (strosta Sarandy), Dhori Kule (rektor Tiranské univerzity, původem ekonom) a Ervin Demo (reditel pro komunikaci Tiranské univerzity). V současné době je diskutována možná budoucí spolupráce. Universiteti i Tiranës je nejstarší a největší univerzitou v Albánii. Webové stránky univerzity zde.

Výsledky experimentů provaděných v LEE publikovány

12/03/2010

V rámci závěrečné zprávy projektu "Rozhodování spotřebitele na trhu retailových investičních služeb: pohled behaviorální ekonomie" byly publikovány výsledky série experimentů prováděných v LEE ve dnech 7., 8. a 9. října 2010 (více informací zde). Hlavní stránku projektu lze nálézt zde. Závěrečná zpráva projektu je k dispozici zde. Popis prováděných experimentů a analýza jejich výsledků začíná na straně 345.

Návštěva z Litvy

11/06/2010

Ve dnech 1. a 2. listopadu 2010 navštívila LEE Asta Klimavičienė ze soukromé litevské university ISM. Cílem návštěvy bylo získat zkušenosti z výstavby a provozu LEE, neboť na ISM v současné době probíhá projekt (podporovaný z prostředků EU), jehož cílem je výstavba ekonomické laboratoře ve Vilniusu.  

Sociální nerovnosti a tržní rizika vyplývající ze spotřeby bydlení. Aktuální a žádoucí reakce fiskální a monetární politiky státu

11/06/2010

Ve dnech 26. a 27. října a 1., 4., 5. listopadu proběhla v LEE pod vedením V. Bartoše, M. Mikezsové, J. Palguty a M. Zajíčka skupina pěti experimentů v rámci projektu "Sociální nerovnosti a tržní rizika vyplývající ze spotřeby bydlení. Aktuální a žádoucí reakce fiskální a monetární politiky státu". Podrobnosti k celému projektu jsou k dispozici v sekci Výzkum.

Consumer Decision-Making in Retail Investment Services: A Behavioral Economics Perspective

10/27/2010

Ve dnech 7. az 9. října 2010 proběhla v LEE pod vedením P. Katuščáka, F. Michelucciho a M. Zajíčka skupina osmi experimentů prováděných v rámci projektu "Consumer Decision-Making in Retail Investment Services: A Behavioral Economics Perspective". Podrobnosti k celému projektu jsou k dispozici v sekci Výzkum.

Publikace studie "Ekonomické dopady výstavby fotovoltaických a větrných elektráren v ČR"

10/15/2010

Dne 15. 9. 2010 proběhla v Konferenčním sále Liberálního institutu TK NF VŠE, kde byla představena studie "Ekonomické dopady výstavby fotovoltaických a větrných elektráren v ČR", která obsahuje a podrobně popisuje odhad přímých a nepřímých nákladů podproy fotovoltaických a větrných elektráren v ČR. O studii a jiných knihách je možné se dozvědět více podrobností zde. Prezentace M. Zajíčka z TK je ke stažení zde.

Výuka v ZS 2010 zahájena

10/15/2010

Jako každý semestr byla zahájena výuka předmětu "Základy experimenální ekonomie" na Národohospodářské fakultě VŠE. Podrobnosti o předmětu a další výuca na NF VŠE zde

Yan Chen v Praze

06/17/2010

Dne 9.6. 2010 navštívila Laboratoř experimentální ekonomie významná představitelka tohoto výzkumného směru čínsko-americká ekonomka Yan Chen. V současné době působí na University of Michigan (její domovské stránky jsou zde). Prahu navštívila na pozvání CERGE-EI a LEE a během svého pobytu vedla seminář na CERGE-EI, kde představila svůj paper "The Potential of Social Identity for Equilibrium Selection" (originál paperu zde). Fotky z návštěvy LEE lze nalézt ve fotogalerii

< | 1 | 2...5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >