O nás

Laboratoř experimentální ekonomie (LEE) byla založena v srpnu 2009; její status byl schválen Akademickým senátem NF VŠE v září 2009. Slavnostně byl provoz LEE zahájen 7. října 2009. Fotogalerie LEE, budovy VŠE a slavnostního zahájení zde.

Laboratoř sestává ze dvou samostatných laboratorních místností po 24, resp. 12 počítačích a jedné monitorovací místnosti se čtyřmi serverovými stanicemi. Virtuální prohlídka zde, 3D model zde.

 

LEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE PragueLEE Prague

 

Koncepce sítě umožňuje nezávislé provádění více experimentů v jakékoliv konfiguraci za předpokladu, že součet množství požívaných počítačů a serverů ve všech experimentech nepřesáhne 40, což z ní činí jednu z největších laboratoří svého druhu na světě. Neoficiální (a jistě i neúplný) seznam ostatních laboratoří (ať už skutečných nebo virtuálních) experimentální nebo behaviorální ekonomie lze nalézt zde.

Programovací prostředí, které jsou v laboratoři primárně využívána, jsou zTree 3.6.6., Visual Basic a C+. Pro užívání laboratoře je nezbytná znalost Lab Instructions a Annexes.

Cesta do laboratoří LEE je popsána zde.

Zápis z jednání Akademického senátu Národohospodářské fakulty VŠE ze dne 23. září 2009, na kterém bylo projednáno a schváleno zřízení pracoviště "Laboratoř experimentální ekonomie" v rámci Katedry institucionální ekonomie NF VŠE lze nalézt zde.