Vybrané kapitoly z experimentální ekonomie

Pokročilejším předmětem vyučovaným na VŠE pozvanými zahraničními lektory jsou "Vybrané kapitoly z experimentální ekonomie". Ident předmětu je 5EN481 a jeho syllabus lze nalézt zde nebo na isis.vse.cz. Předmět je otevřen všem studentům VŠE, IES FSV a CERGE-EI a také studentům z jiných unverzit na základě pozvání (MUNI, EUBA, KU Bratislava aj.).

Historie kurzu:

ZS 2013: kurz nebyl otevřen.

LS 2012: hostující profesor - Sean Crockett, Zicklin School of Business, Baruch College, CUNY. Domovské stránky Seana Crocketta jsou zde. Webová stránka kurzu je zde (ke vstupu je zapotřebí heslo: "Sean" / heslo rozlišuje malá a velká písmena).

ZS 2012: hostující profesor - Maroš Servátka, University of Canterbury (NZ). Domovské stránky Maroše Servátky jsou zde. Webová stránka kurzu je zde (ke vstupu je zapotřebí heslo: "Maros" / heslo rozlišuje malá a velká písmena).

ZS 2012: hostující profesor - Maria Bigoni, University of Bologna. Domovské stránky Maria Bigoni jsou zde. Webová stránka kurzu je zde ((ke vstupu je zapotřebí heslo: "Maria" / heslo rozlišuje malá a velká písmena).

LS 2012: hostující profesor - Cary A. Deck, University of Arkansas. Domovské stránky Caryho Decka jsou zde. Webová stránka kurzu je zde (ke vstupu je zapotřebí heslo: "Cary" / heslo rozlišuje malá a velká písmena).

ZS 2011: hostující profesor - Arno Riedl, Maastricht University. Domovské stránky Arno Riedla jsou zde. Webová stránka kurzu je zde (ke vstupu je zapotřebí heslo: "Arno" / heslo rozlišuje malá a velká písmena).

LS 2011: hostující profesor - Andrew Schotter, New York University. Domovské stránky Andrew Schottera jsou zde. Webová stránka kurzu je zde (ke vstupu je zapotřebí heslo: "Andy" / heslo je citlivé na velikost písma).

ZS 2010: kurz nebyl otevřen.

LS 2010: hostující profesor - Bart Wilson, Chapman University. Domovské stránky Barta Wilsona jsou zde. Podrobné informace o kurzu Barta Wilsona jsou zde.

Pokročilé metody experimentální ekonomie

Pravidelně je otevírán ve spolupráci se CERGE-EI a IES FSV kurz "Pokročilé metody experimentální ekonomie". Poslední otevření proběhlo v LS 2012. Obecný-akreditační sylabus předmetu je zde. Vyučujícími jsou Peter Katuščák, Michal Bauer. Ident kurzu na IES FSV je JEM136 (kurz je akreditován pod názvem Experimental Economics). Na CERGE-EI je kurz vyučován pod názvem "Topics in Applied Microeconomics - Experimental Economics".

Studentské práce z LS 2011 lze nalézt v sekci "Studentské práce". Syllabus pro LS 2011 lze nalézt zde.